ELEKTROFYZIKA A JEJÍ ÚČINKY NA VYSOUŠENÍ ZDIVA DRYPOL

 RODINNÉ DOMY, BYTOVÉ DOMY, BYTY, PAMÁTKY A KOMERČNÍ OBJEKTY

 

 • ZARUČUJEME PÍSEMNĚ VYSUŠENÍ VAŠEHO ZDIVA NA HODNOTY STAVEBNÍCH NOREM
   
 • ZÁRUKA VRÁCENÍ PENĚZ (při vrácení přístroje DryPol® system) A TO PO DOBU 3 LET OD INSTALACE!
  Pro přehled veškerých záruk klikněte ZDE
   
 • PÍSEMNÁ ZÁRUKA NA BEZPLATNÝ SERVIS ZAŘÍZENÍ PO DOBU 30 LET

Elektrofyzikální systém vysoušení trochu odborně:

Převzato z odobrné literatury:

 1. Wikipedie - elektroosmóza
 2. Vydavatelství Vysoké školy chemicko technologické
 3. Elektroosmóza srozumitelně dle České asociace nedestruktivního odvlhčování diva - KLIKNĚTE ZDE
 4. Co je elektroosmóza ve stavebnictví - Co je Co?

Elektrofyzikální bezelektrodové odvlhčování zdiva

Zhruba asi před 150 lety byla objevena při pokusech fyzikální zákonitost, že voda v porézních /a nejen stavebních/ materiálech putuje od kladného k zápornému pólu - STIMULACÍ ELEKTRICKÝM NÁBOJEM. Další vývoj a výsledky pokusů vedly k využití v technice, průmyslu,stavebnictví a dalších oborech. Dnes je možné, díky vyspělé technologii bezdotykově a bez zásahu do konstrukce staveb nebo jakýchkoli stavebních úprav provádět vysoušení zdiva v plošném měřítku. 

CO JE TO? - KLIKNĚTE ZDE

Jak funguje DryPol SYSTEM?
Účinně a bezpečně vůči čemukoli v domě!

V několika měsících po instalaci DryPol® system putuje voda v kapilárních řečištích zdiva zpět do půdy  -  tedy od + (plus) k - (mínus) pólu. Využívá se tedy zemského magnetismu, v tomto případě elektromagnetismu. Silný minusový magnetický pól máme v podloží stavby, mírný kladný dodáme přístrojem DryPol® system do molekul vody ve zdech obsažených. V dalších letech pak elektroosmóza působí jako štít proti vlhkosti a této brání opětovnému vzestupu do zdiva. (ilustrační popis) Dům /objekt / zůstává suchý včetně sklepů a základů stavby. Neruší žádné přijímače, vysílače ani jakékoli přístroje.

Nejedná se tedy o žádnou ,,zázračnou krabičku,, ale o počítačový elektronický systém, využívající pevně daných fyzykálních  zákonů této planety. Funguje stejně jako běžná mechanická elektroosmóza, ovšem za zlomek ceny nákladů..

Odborná analýza vlhkosti - čím a jak měříme?

Měřícími přístroji - ananlyzátory vlhkosti Ohaus MB 23, Radwag MAC 50 a Hydromat CM-GANN karbidová metoda - je zaznamenána vlhkost zdiva.Odebíráme speciálním vrtákem průměru 10mm vzorky zdiva z hloubky stěn tam, kde je vlhkost neměnná. Nikdy neměříme na povrchu zdiva - velmi zkreslující údaje !Hodnoty z protokolu měření se zapíší do smlouvy k porovnání při příštím měření.
Celé měření trvá cca 1-2 hodiny dle rozsahu stavby.

VŠECHNY PŘÍSTROJE JSOU PRAVIDELNĚ KALIBROVÁNY ,ČESKÝM METROLOGICKÝM INSTITUTEM, 

Ohaus MB25Analyzátor vlhkosti Radwag Hydromat CM

OHAUS MB 23 RADWAG MAC 50 HYDROMAT CM

 

Definice vlhkosti - jak Vám dům vysušíme?

Graf různého průběhu vysoušení zdiva v závislosti na stupni vlhkosti a časové ose 36 měsíců

Graf vysoušení zdiva

Graf vysoušení zdiva na míře vlhkosti a časové ose 36 měsíců

Při vlhkosti, blížící se k 20% objemu vody ve zdivu, je na 1m3 obsah vody cca 450l. Nejvyšší možná naměřitelná hodnota vlhkosti ve stavebním materíálu činí cca 25%.

Suché zdivo je definované hodnotou do objemových 3%  viz obr.
Základy stavby a sklepy potom okolo 6% . viz. obr.
Tyto hodnoty Vám zaručujeme v záručním listu přístroje a písemné smlouvě. 

Proces vysoušení - zahájení a provoz  

Doba trvání 1 - 24 měsíců
Před instalací je provedeno první měření. Jeho výsledky jsou zapsány do smlouvy. Instaluje se přístroj na nejvhodnější místo stavby - buďto do centra vlhkosti nebo středu objektu. V této době již vidí zákazník výsledky vysoušení sám na vlastní oči. 

Konec  vysušování - setrvalý stav po celou dobu životnosti stavby 

Doba trvání 24 - 36 měsíců  a dále... 

Po uplynutí 24 měsíců je podle potřeby klienta možné provedení kontrolního měření vlhkosti. Zavazujeme se na vyžádání odběratelem toto provést do 1 měsíce od data žádosti kontrolní měření vlhkosti objektu. Výsledky měření jsou zapsány do smlouvy - protokolu. Zařízení je nyní pevnou součástí stavby - doporučuje se pouze občasná optická kontrola funkce. Přístroj pracuje v nepřetržitém provozu. Vytvoří takové podmínky, aby vlhkost nemohla vniknout zpět do objektu. Přístroj má záruku na provoz 30 let, počítáme s 50ti letou životností a funčností, a to díky vysoce kvalitnímu zpracování a kvalitním elektronickým součástkám v přístroji použitým. 

Rada pro všední den na vlhké zdivo - DryPol systém 

Použití ventilátorových, vzdušných, tepelných vysoušečů / odvlhčovačů zdiva je jen zbytečné utrácení peněz za el. energii nebo náplně - pokud jde o vzlínavou / kapilární vlhkost, tak veškerá voda, která se ze zdiva touto metodou odpaří, se okamžitě doplní z podloží stavby zpět. 

Vlhkost se do zdiva dostává aktivním čerpáním vody Vaší stavby z podloží na základě elektrofyzikálního jevu kapilárního vzlínání a také hydrostatického tlaku stavby na kapalinu v podloží

Vlhkost ve zdivu je třeba řešit odstraněním příčiny a ne do nekonečna čerpat vodu ze země přes zdivo do vzduchu nebo sběrných nádob různých ovlhčovačů. DryPol® system v krátké době zdivo celého domu trvale vysuší a zaizoluje.

Naše poznámka k účinku a projevům při vysoušení zdiva :

Přístroj DryPol® system dosahuje velmi dobrých výsledků i při velké vlhkosti zdiva a při silných tloušťkách stěn, které fungují jako bytelné vodiče. Tedy čím větší vlhkost, tím razantnější výsledek.  
Nicméně je nutné, aby každý majitel přístroje DryPol system provedl v době cca 1 roku od data instalace jednoduchou opravu povrchu zdiva! Víme že jste tuto činnost prováděli možná již mnohokrát, a mapy se po čase opět objevily. Dobrou zprávou je, že tuto opravu po instalaci přístroje DryPol system budete dělat naposledy. Ale udělat ji nutně musíte. PROČ ?
* Díky velkému množství minerálních solí není možné dosáhnout povrchového zlepšení zdiva. 
   Sůl do sebe natahuje vzdušnou vlhkost, opticky podporuje mapy a ,krmí, je vlhkostí. Někdy i na čas        zmizí. Někde dosáhne množství soli na povrchu zdí kritické množství a mapy jsou viditelné trvale.
* Přístroj neopravuje omítky ani malby zabarvené a poškozené solemi a předchozí destrukcí způsobené    vzlínavouxzemní vlhkostí! Přístroj vysouší zdivo pod omítkou v celé šíři, délce a výšce.
* Oprava povrchů je jednoduchá a téměř zdarma - dodáme potřebný písemný návod současně s instalací.

 DryPol® system je kvalitní izolace zdiva a je vhodný na veškeré vlhké zdivo!

   

OBCHODNÍ PODMÍNKY

ROZVOJ - POKROK - ÚSPĚCH PRO VÁS

   

Novinky

Elektroosmóza Machač na facebooku Elektroosmóza Machač na google plus

Zavřít

Poptávka